Logo

Logo to niewątpliwie niezbędny element funkcjonowania firmy lub organizacji, bądź produktu. Dobrze zaprojektowane będzie spełniać wiele funkcji identyfikacji wizualnej. Logo to podkreślenie indywidualnej tożsamości marki oraz wzbudzenie emocji, które doprowadzą do realizacji celu. Inną funkcją logotypu jest nakierowanie toku myślenia odbiorcy na misję i założenia projektu przedsięwzięcia.

Bardzo ważną cechą dobrze zaprojektowanego logo jest przede wszystkim łatwość zapamiętania i pozostania w podświadomości. Inną cechą są proste kształty oraz brak skomplikowanych szczegółów, co przełoży się na skuteczną prezentację na różnych nośnikach. Dobry projekt może wpłynąć znacząco na sukces danej marki, natomiast odpowiednio skrojona identyfikacja pomoże tej marce komunikować się w odpowiedni i skuteczny sposób. Aby stworzyć silną markę i zaprojektować te właściwe logo trzeba przejść przez złożony proces twórczy.

Aby skutecznie budować wizerunek marki, należy uwzględniać aktualne trendy, wychodzić poza schematy i standardy dotychczasowego planowania. Projekty logo w celu prezentacji w Internecie wymagają przygotowania podstawowych zasad ich funkcjonowania. Przykładem jest projekt w wersji uproszczonej – sygnet, ikonka, opis kolorów logo w RGB, RGBa, użycie typografii (krojów pisma).

Zapraszam do sekcji Portfolio, gdzie możesz szczegółowo przyjrzeć się projektom zrealizowanym przeze mnie. Zobacz także linki do stron www i sklepów internetowych poniżej:

Przebieg procesu

Praca koncepcyjna

Jest to początkowy etap, w którym na podstawie oczekiwań Klienta tworzę wstępne koncepcje graficzne (ręcznie lub na tablecie).

Rozwijanie projektu

Następnie przedstawiam do zatwierdzenia projekt, który jest w szczegółach dopracowywany. Dobieram kolorystykę, tworzę kształty i kroje pisma do logotypu.

Akceptacja projektu

Etap, w którym przygotowuję finalny produkt niezbędny do funkcjonowania w Internecie, wersja RGB oraz do druku, czyli kolorystyka CMYK.

Księga znaku

Na życzenie Klienta projektuję księgę identyfikacji wizualnej, w której zawarte są sposoby dozwolonego oraz zabronionego używania logo.